Margareta Alba . The White Daisy . The Road to Anywhere
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Divinitatea si Sinele Superior

2 participan?i

In jos

Divinitatea si Sinele Superior Empty Divinitatea si Sinele Superior

Mesaj  stefania 30.08.08 19:00

Este posibil sa cautam si sa iubim toata viata un spirit / suflet / constiinta superioara care strabate mai multe corpuri / oameni? Si pe care sa il / o recunoastem dupa amprenta energetica sau emotia pe care ne-o creaza?

Este posibil ca entitatea aceasta sa ne transmita diverse informatii de care avem nevoie pe parcursul vietii, prin acesti oameni, in functie de cat de deschise spre spiritualitate sunt persoanele respective?

Este posibil ca acesta sa fie Sinele nostru Superior, care se manifesta la exteriorul nostru pana invatam sa-l recunoastem si suntem capabili sa-l integram definitiv in personalitatea noastra?
stefania
stefania
eu insami

Numarul mesajelor : 164
Varsta : 40
Data de inscriere : 22/08/2008

http://www.arsenestefania.com

Sus In jos

Divinitatea si Sinele Superior Empty Re: Divinitatea si Sinele Superior

Mesaj  mary 30.08.08 21:05

Este foarte adevarat,din punctul meu de vedere,ceea ce ai scris,Stefania.
Constientizam informatiile primite de la Sinele superior,atunci cand suntem dechisi catre Divinitate,prin calea cea mai pura numita IUBIRE.
Dumnezeirea ne trimite aceste informatii atat prin oameni cat si prin diverse "semne" indicatoare pe care le percepem in functie de nevoile noastre interioare si de intrebarile pe care ni le punem.
Integram acest Sine in personalitatea noastra,in trepte,gradat,functie de deschiderea catre raspunsuri si intelegerea informatiilor percepute.De cele mai multe ori teama este impedimentul principal in transcederea intr-un alt ritm,a nivelurilor de cunoastere.
Osho zicea ca odata ce ai intrat in ocean,curentul te va purta de la sine.Deci cam tot ce avem de facut la un moment dat este sa avem deplina incredere in ceea ce ni se intampla si sa incercam sa decodificam cu ajutorul intuitiei,raspunsurile.
Spun ca le putem decodifica cu ajutorul intuitiei,intrucat simt in acele momente ca nu-mi apartin,caci nu sunt gandite prin vointa mea,ci vin singure in minte si formeaza conexiuni si relatii.
mary
mary
ingeras

Numarul mesajelor : 98
Data de inscriere : 25/08/2008

Sus In jos

Divinitatea si Sinele Superior Empty Re: Divinitatea si Sinele Superior

Mesaj  stefania 30.08.08 21:25

este posibil ca destinul nostru sa ne fie aratat prin coincidentele din jur? spre ex, acum vreo luna am aflat ca tipul care imi placea are o prietena cu acelasi nume cu al meu stars

fie ca "cea mai fara de defecte" sa-l castige! example
stefania
stefania
eu insami

Numarul mesajelor : 164
Varsta : 40
Data de inscriere : 22/08/2008

http://www.arsenestefania.com

Sus In jos

Divinitatea si Sinele Superior Empty Re: Divinitatea si Sinele Superior

Mesaj  mary 01.09.08 11:50

Toate asa zisele coincidente sunt de fapt placute indicatoare asezate din loc in loc pe autostrada vietii,destinului nostru. Wink
Daca avem timp sau dispozitie sa le observam ,fara a ne obseda,ne pot da indicii valoroase in anumite momente...so ,be focus headspin
mary
mary
ingeras

Numarul mesajelor : 98
Data de inscriere : 25/08/2008

Sus In jos

Divinitatea si Sinele Superior Empty Re: Divinitatea si Sinele Superior

Mesaj  stefania 01.10.08 11:20

piesa lunii octombrie:

"o greseala frecventa pe care o fac cei cu luna in casa a VII-a este sa confunde si sa substituie Divinitatea cu partenerul, in loc sa ajunga la Divinitate prin iubirea manifestata pentru partener"

daca-mi spunea si mie cineva chestia asta anul trecut pe vremea asta, oricum nu intelegeam...
stefania
stefania
eu insami

Numarul mesajelor : 164
Varsta : 40
Data de inscriere : 22/08/2008

http://www.arsenestefania.com

Sus In jos

Divinitatea si Sinele Superior Empty Re: Divinitatea si Sinele Superior

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum